PREFABRİK HAVUZ-22

Prefabrik havuz , Ahşap havuz , Yüzme havuz imalatı , Prefabrik yüzme havuz , Panel havuz , Çocuk yüzme havuzu , Pratik havuz , Yüzme havuz fiyatları

Ürün Bilgileri

Prefebrik Havuz Nedir?

Prefabrik havuz, son dönemde yaygın olarak kullanılan havuz çeşitlerinden biridir. Bu kapsamda söz konusu Panel havuzların ilgi çekiciliğinin gün geçtikçe daha da arttığını söyleyebiliriz. Genel anlamda bahse konu Prefabrik Yüzme havuz ların avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Prefabrik havuzlar fabrika ortamında üretilir ve hazır bir şekilde yapım alanına getirilir.

Panel Prefabrik Havuz Hazır üretim olduğu için kurulum süresi çok kısadır.

Yüzme havuz imalatı beton havuzların yapımı kimi zaman aylar sürerken prefabrik havuzların yapımı birkaç hafta içerisinde tamamlanabilir.

Prefabrik Yüzme Havuz Kurulumu çok hızlı yapılabildiği için zamandan önemli oranda tasarruf sağlar.

Panel Ahşap Havuz Diğer havuz çeşitleri ile kıyaslandığında yapım maliyeti oldukça caziptir.

Bahse konu ürünler fabrika ortamında üretildiği için hata payı neredeyse sıfıra yakındır. Havuzun yapılacağı ortamda gerekli ölçümler alınarak tam ölçüsünde havuz yapımı gerçekleştirilir. Bu nedenle havuzun yapımında diğer havuz çeşitlerinde olası işçilik hataları prefabrik havuzlarda söz konusu olmaz.

Söz konusu Ahşap Prefabrik havuzlar antibakteriyel özelliğe sahip olmakla birlikte muhteşem bir sızdırmazlık özelliğine de sahiptir.

Prefabrik havuzların basınç dayanıklılığı çok ideal seviyededir.

Panel Yüzme havuzlarında Lineer kaplamaya sahip olduğu için derz aralarında yosun birikmesi gibi durumlar bu havuzlarda oluşmaz.

Diğer havuz türlerine göre mikrop ve bakteri oluşumu çok daha azdır.

Havuz, gözeneksiz bir yapıya sahip olduğu için kolay temizlenebilir.

 

Prefabrik Havuz Türlerinin Dezavantajları Nelerdir?

Prefabrik havuzlar, fabrika ortamında üretilerek modüler şekilde satışı yapılan ve havuzun yapılacağı alanda vidalama ekipmanları ile birleştirilen havuz çeşitleridir. Söz konusu havuzlar daha çok müstakil evlerde, villalarda, şantiye ve fabrika binalarında tercih edilir.

Her geçen gün bu havuz çeşitlerinin daha çok alanda tercih edildiği bir gerçektir. Bundan sonraki süreçte de prefabrik havuzların tercih edildiği alanın daha da artacağı bir gerçektir. Söz konusu havuzların yukarıda da belirtildiği gibi önemli avantajları olsa da bir kısım dezavantajları da vardır.

Havuz malzemelerinin nakliyesi kimi zaman zahmetli bir iş olabilir.

Özellikle büyük boyuttaki havuzların taşınması esnasında darbe, çizilme gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu nedenle taşıma esnasında mümkün olduğu kadar dikkatli taşınması gerekir.

Prefabrik havuzlar standart derinlikte üretildiği için istenen boyutlarda yaptırılması zordur. Yine de üretici firmalar maliyetlerin değişmesi şartıyla farklı boyutlarda prefabrik havuz üretimini kabul etmektedir.

Her 10 yılda bir A’dan Z’ye havuzun tüm ekipmanlarının bakımının yapılması gerekir. Bu esnada hasarlı malzemelerin onarılması gerekir.

Havuz sisteminde kullanılan reçine ve fiberglas malzemelerin maliyeti yüksektir.

 

Prefabrik Havuz Montajı Nasıl Yapılır?

Prefabrik havuz inşa edileceği zaman satın alınan havuz eksiksiz olarak havuz yapılacak alana getirilir. Malzemeler geldikten sonra havuz yapımında aşağıdaki sıra takip edilerek inşa işlemi gerçekleştirilir.

Havuzun kurulacağı alan, iş makineleri ile kazılır.

Zeminin tesviye işlemi yapılır. Bu işlem için gerekirse zemine çakıl ya da kum gibi malzemeler serilir.

Tesviye işleminin tamamlanmasını müteakip zemine grobeton ve onun da üzerine tesviye betonu dökülür.

Gerekli altyapı çalışmaları yapılarak modüler elemanların montajı yapılır.

Tüm tesisat bağlantıları yapılarak aksesuar ve dekor malzemeleri hazır hale getirilir.

Havuz inşası tamamlandıktan sonra havuz tamamen doldurulur, sızdırmazlık durumu, devir daim ve filtre sisteminin düzgün çalıştığı kontrol edilir.

Havuzun tüm kontrolleri yapıldıktan sonra herhangi bir olumsuz durum yok ise havuz kullanıma hazırdır. Havuz kullanıma açılmadan önce mutlaka havuz suyunun ph ve klor değerleri ölçülmelidir. Bu konuda size yardımcı olacak HavuzKimyasallları vardır.
 

Prefabrik Havuz Isıtma Sistemi Nedir?

Prefabrik havuzların ısıtılmasını sağlamak maksadıyla ısıtma sistemi döşenebilir. Bu sayede havuzun her mevsim kullanımı sağlanabilir. Söz konusu sistem elektrik ile çalışacağı için yalıtım sisteminin hassasiyetle kurulması gerekir. Havuz yapımında kullanılan fiberglas malzemelerin kaliteli ürünlerden seçilmesi ile arzu edilen yalıtım sağlanarak ısı kaybının mümkün olduğu kadar önüne geçilebilir.